Montaż i Serwis

Okna są bardzo ważnym elementem każdego budynku nie tylko jako podniesienie estetyki wyglądu elewacji ale również jako element wprowadzający światło do naszych pomieszczeń. Większość okien wyposażona jest w okucia które pozwalają nam na rozszczelnienie, uchylanie i otwieranie okien w celu wentylacji domu. Okucia w zależności od potrzeb mogą występować w rożnych klasach antywłamaniowych. Jednak każde okucie wymaga konserwacji.


Goland.pl | Okna, Drzwi, Parapety

REGULACJA OKIEN


Okucia w zamontowanych oknach potrzebują również regulacji . Pierwsze spotkanie z SERWISEM powinno odbyć się po ok. roku użytkowania. Po takim okresie okna osiądą i wypracują swoje ułożenie względem budynku. Wizyta SERWISANTA polega na ustawieniu skrzydła okna w odpowiednim położeniu do ramy, do przeprowadzenia takiej czynności wykorzystujemy zamontowane w okuciu śruby regulacyjne. Każdy SERWISANT powinien być wyposażony w odpowiednio zagięty klucz imbusowy który pozwala na swobodne dotarcie do śrub.
KONSERWACJA


Najsłabszym elementem każdego okna jest uszczelka gumowa. Można jednak zwiększyć jej żywotność poprzez systematyczne smarowanie jej odpowiednimi preparatami. Uszczelki jako że wykonane są z gumy ciężko znoszą okres zimowy. Wtedy to działają na nie niesprzyjające warunki atmosferyczne. Poza tym występuje duża różnica temperatur na ich styku np. wewnętrzna temperatura domu +20 zewnętrzna -20. wytwarzają się wtedy na nich skropliny które potrafią zamarzać. Uszczelki po przeprowadzonej konserwacji (odpowiednimi środkami na bazie olei) przez SERWISANTA nie pozwalają na osadzanie skroplin jak również posiadają większą elastyczność. SERWISANT powinien także przesmarować wszystkie ruchome elementy okucia. Niektóre z nich w okresach zimowych są bardzo rzadko używane i potrafią się zapiec co grozi ich eliminacją i potrzebą wymiany na nowe co z kolei spowoduje wzrost ceny usługi.
FUNKCJONOWANIE OKNA


Okna prawidłowo konserwowane (najlepiej 2 razy w roku w okresie na przełomie jesieni i zimy oraz latem) będą nam służyć na wiele lat po upływie gwarancji producenckiej a z komfortu ich użytkowania będziemy zadowoleni. Jeśli mamy choć niewielkie sygnały tarcia czy blokowania przy zamykaniu, otwieraniu, uchylaniu czy rozszczelnieniu nie zwlekajmy dzwońmy po SERWIS.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ SERWISU I ZAPISZ SIE NA COROCZNĄ KONSERWACJE


Firma GOLAND zajmuje się pogwarancyjnym serwisem okien, każda z naszych wizyt jest zapisywana i jeśli po usunięciu usterki problem znów się powtarza wizyta jest nieodpłatna. Każdy klient ma możliwość wpisania się w coroczną konserwację okien, wtedy to my pamiętamy o kolejnej wizycie. Pamiętajmy więc.


OKNA NIE PSUJĄ SIĘ SAME , TO MY JE ZANIEDBUJEMY BĄDŹ ŹLE Z NICH KORZYSTAMY.

Cinque Terre

Kontakt

Cegielnia Lewicka 9
06-500 Mława
Tel:
734 747 096
email:
andrej_gol@wp.pl
Andrzej Gólnik
GOLAND
NIP 5691450894
REGON 366263894